Jesteś tutaj: Start / Aktualności

Aktualności

  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
  • Drukuj zawartość bieżącej strony

Artykuły

FARMAKOBUS zaparkuje w Żarkach-Letnisku

Przejdź do - FARMAKOBUS zaparkuje w Żarkach-Letnisku

FARMAKOBUS to nowoczesny mobilny punkt usług farmaceutycznych, w którym mieszkańcy Gminy Poraj mają możliwość BEZPŁATNEGO skorzystania z wiedzy i wsparcia farmaceutów. Farmakobus zaparkuje na terenie przy Amfiteatrze w Żarkach-Letnisku już w najbliższy wtorek, 16 kwietnia w godzinach od 10:00 do 14:00. Inicjatorką akcji jest wójt Gminy Poraj Katarzyna Kaźmierczak. Patronem wydarzenia jest Gmina Poraj we współpracy z Gminnym Ośrodkiem Zdrowia, a patronat honorowy sprawują Stowarzyszenie Edukacji Diabetologicznej i Śląska Izba Aptekarska. Szczegóły na plakacie.

12 kwietnia 2024

Finalne prace na ujęciu wody

Przejdź do - Finalne prace na ujęciu wody

Dobiegają prace końcowe przy wielomilionowej inwestycji w postaci drugiego w gminie ujęcia wody pitnej w gminie. W Kuźnicy Starej kończy się już budowa tego obiektu. Finalne prace wizytował wójt Katarzyna Kaźmierczak. Kolorowy budynek robi spore wrażenie. Wkrótce urządzenia służyć będą mieszkańcom gminy, zapewniając większe bezpieczeństwo w dostępie do wody pitnej.

16 kwietnia 2024
Czytaj więcej o: Finalne prace na ujęciu wody

Centrum Integracji Społecznej w Poraju w ostatnich pięciu latach

Przejdź do - Centrum Integracji Społecznej w Poraju w ostatnich pięciu latach

Głównym zadaniem Centrum Integracji Społecznej w Poraju jest odbudowa i podtrzymanie u osób wykluczonych społecznie, zdolności do ponownego pełnienia ról społecznych oraz samodzielnego poruszania się po rynku pracy. W jego strukturach działają trzy warsztaty: ogólnobudowlany, ogrodniczo-porządkowy i pocztowy. Minione pięć lat, było czasem szeregu robót wykonanych na rzecz mieszkańców Gminy Poraj.

16 kwietnia 2024

Przedszkolaki z Żarek – Letniska obchodziły Światowy Dzień Autyzmu

Przejdź do - Przedszkolaki z Żarek – Letniska obchodziły Światowy Dzień Autyzmu

W ubiegłą środę, 10 kwietnia, dzieci ze wszystkich grup w przedszkolu w Żarkach-Letnisku wzięły udział w zajęciach związanych z Dniem Świadomości Autyzmu.

16 kwietnia 2024
Czytaj więcej o: Przedszkolaki z Żarek – Letniska obchodziły Światowy Dzień Autyzmu

CIL zaprasza na szkolenie

Przejdź do - CIL zaprasza na szkolenie

Zapraszamy na szkolenie z pisania wniosków organizowane przez Centrum Inicjatyw Lokalnych, które odbędzie się 18 kwietnia 2024r. (czwartek) o godz. 9:00 w Centrum Informacji Turystycznej w Poraju (budynek Dworca PKP), ul. 3 Maja 1 w Poraju.

16 kwietnia 2024
Czytaj więcej o: CIL zaprasza na szkolenie

Twój e-PIT dla przedsiębiorców

Przejdź do - Twój e-PIT dla przedsiębiorców

Do 30 kwietnia 2024 r. podatnicy mają czas na rozliczenie PIT za ubiegły rok. Większość z nich robi to za pomocą usługi Twój e-PIT w e-Urzędzie Skarbowym. W tym roku po raz pierwszy z usługi Twój e-PIT mogą korzystać również osoby prowadzące działalność gospodarczą oraz działy specjalne produkcji rolnej. Z rozliczenia mogą korzystać także osoby z zawieszoną działalnością gospodarczą.

16 kwietnia 2024
Czytaj więcej o: Twój e-PIT dla przedsiębiorców